Haapsalu raamatukogusse jõudis rahvusvaheline köitenäitus „Väike prints“

Haapsalu raamatukogu (Posti 3) laenutus- ja lugemissaali vitriinides saab terve oktoobrikuu jooksul uudistada Eesti köitekunstnike ühenduse rahvusvahelist köitenäitust “Väike prints”.

Kokku 24 köitekunstniku loomingu aluseks on prantsuse kirjaniku Antoine de Saint-Exupéry teos “Väike prints”. Kaante vahele köideti trüki- ja paberimuuseumi poognatena välja antud eksklusiivne kõrgtrükis käsitööversioon, mis valmis vanade masinatega väikesearvulises numeeritud tiraažis.

Näitusel osalevad Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Rootsi kunstnikud. Köitekunstinäitusel on nii külluslikult kaunistatud klassikalisi taimpark- ja kroomnahast täisnahkköiteid kui ka eksperimentaalses tehnikas töid. Kasutatud on intarsiat, aplikatsiooni, voolimist ja kuldamist.

Kolmele  näitusel esinevale kunstnikule anti välja preemiad. Eesti trüki- ja paberimuuseumi lemmik on Tulvi Turo kaanekujundus, nahakunstnike liit valis parimaks Eve Kaareti töö ning Tallinna ülikooli akadeemilise raamatukogu Ilizane Grinberga loomingu. Facebookis toimunud publikuhääletusel  valis rahvas parimaks Maarja Roolahti köite. Veel märkis žürii ära Kaia Lukatsi, Lennart Männi, Leelo Leesi, Rünno Kulveri ja Tarja Rajakanga tööd.

Näituse kuraator on Rene Haljasmäe. Näitus jääb Haapsallu ülesse 31. oktoobrini.

Liina Valdre

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.