Oktoobri esimesel nädalavahetusel on rändlindude vaatluspäevad

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub sel nädalavahetusel, 5. ja 6. oktoobril kõiki loodushuvilisi vaatlema rändlinde ja oma vaatlustest teada andma.

Osalemiseks tuleb vaadelda linde oma koduaias, pikemal retkel või avalikul lindude vaatlemise üritusel. Kirja tuleb panna nähtud ja kuuldud linnuliigid, iga liigi puhul ka isendite arv ning vaatlemise aeg ja koht. Vaatlusandmed tuleb sisestada andmehalduse keskkonda PlutoF või rakenduse Legulus kaudu, kust need jõuavad ka portaali eElurikkus.

Huvilised saavad osaleda avalikel lindude vaatlemise üritustel Põõsaspea neemel ja Pärnus. Laupäeval, 5. oktoobril saab terve päeva jooksul jälgida lindude rännet Põõsaspea neemel Läänemaal. Oodata on kauride, laglede ja partide hoogsat rännet. Juhendab ornitoloog Margus Ellermaa. Pühapäeval, 6. oktoobril kella 9.00–10.30 saab linde vaadelda Pärnu linnas Mai tornis ornitoloogi Eedi Lelovi juhendamisel. Osalemine on tasuta. Palume riietuda vastavalt ilmale, soovitame kaasa võtta binokli, märkmiku ja pliiatsi, sooja joogi.

Rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch toimuvad sel aastal 26. korda ning kaasa löövad inimesed enam kui 40 riigis. Vaatluspäevade eesmärk on pöörata tähelepanu lindudele ja nende vajadustele rände ajal.

EuroBirdwatchi peakorraldaja on BirdLife International, Eestis koordineerib tegevust Eesti Ornitoloogiaühing.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.