MAALEHT / Listeeria ohver: palavik tõusis 40 kraadini ja viie päeva pärast olin koomas

“Mõtlesin, millal see ükskord juba lõpeb,” meenutab Kadri Tähe Maalehele hetke, mil ta lamas sõnnikusel laudapõrandal ning pull teda järjest kõvemini vastu maad surus. Aga see oli alles ränga võitluse algus. Laudapõrandalt saadud ohtliku listeeriapisiku tõttu surmasuhu sattunud naine tõdeb: “See on ime, et ma siin olen.”

Teised värske Maalehe teemad

Kas toiduamet kiusab kalatööstust või kaitseb rahva tervist?

Eelmisel nädalal lahvatanud listeeriaskandaal, milles viidatakse ka kuuele surmajuhtumile, on viinud veterinaar- ja toiduameti ning kalatööstuse M.V.Wooli nugade peale.

Ametlik seisukoht: saatke kolekeelsed kirjad vallamajja tagasi

Maalehe tähtsaim kogemus koleda keele kammitsemisest: kui ametiasutusest lähetatud kiri on mõistetamatu, tuleb see tagasi saata koos inimkeelde tõlkimise nõudega.

100 aastat maaseadust: kas palume baltisakslastelt vabandust, et nende mõisad ära võtsime?

Eesti Omanike Keskliidu juhatuse esimees Priidu Pärna käib välja mõtte: peaksime baltisakslastelt vabandust paluma, et neile maade-mõisade äravõtmisega ülekohut tehti. “Näete, baltisakslased on siiani solvunud, ei tule nad enam Eestimaale investeerima. Ainult von Rammid tulid Padise mõisa korda tegema, aga Rosenid, Stackelbergid ja teised ei tule,” teatab Priidu Pärna, viidates sajanditagustele sündmustele.

Kui poleks näinud, ei usuks – Läänemaal kasvab 280 viinamarjasorti

85-aastane hobiaednik kasvatab Läänemaal 280 sorti viinamarju. Lisaks on tal viljapuuaias 900 sorti ja pargis 150 liiki puid.

Kuulsad kuused lahkuvad Rakverest

Virumaalt alguse saanud kuusekunst on jõudnud nii Tõrvasse kui Kärdlasse, pole välistatud Viimsi ja muud põnevad paigad, kuid sünnipaika tagasi pöördumine pole võimalik.

Riik kavatseb elanikelt rohkem tulumaksu saada

Riigieelarve plaani järgi peab Eestis inimeste elujärg paranema hüppeliselt, sest valitsus ootab meilt järgmisel aastal neljandiku võrra enam tulumaksu, kirjutab Argo Ideon.

Metsanduse arengustsenaariumides erineb raiemaht ligi kolm korda

Keskkonnaministeerium on koostöös teadlastega valmis saanud metsanduse uue kümnendi arengukava neli stsenaariumi, kus näidatakse, milleni üks või teine valik metsas viia võib.

Eesti esipõllumees on austerlane

Põllumajandusettevõtete katusfirma OÜ Vaklak ettevõtete müügitulu on kokku ligi 23,1 miljonit eurot, mis teeb temast Eesti suurima taime- ja loomakasvatuskontserni. Kui sellele lisada üle 5,1 miljoni euro riigilt saadud sihtfinantseeringud, võib öelda, et Eesti esipõllumees on austerlane.

Kolme aasta pärast on künni MM Eestis, kuid kellega me sinna läheme?

Septembris otsustas maailma künniorganisatsioon, et 2022. aasta kündmise maailmameistrivõistlused peetakse Eestis. Samas on Eesti künnimeeste järelkasvuga lood enam kui kesised.

Valitsusliit murrab üht peamist lubadust

Teadmine, et üleminekutoetusteks on tuleval aastal ette nähtud ainult viis miljonit eurot, on Eesti põllumehed endast välja viinud.

Endine tippjalgpallur lüpsab käsitsi 21 kitse

Mis teiega ometi juhtus, küsiksid Karula valla Kalde talu uudistama tulnud ilmselt hämmastunult, kui kuulevad, et peremees, endine tippjalgpallur ja psühholoogiharidusega dramaturg Mart Kase, lüpsab oma 21 kitse käsitsi, ja veel kaks korda päevas.

Paksu Margareeta staareksponaadi lugu

Pärast kaheaastast renoveerimist avab novembri lõpus külastajatele taas uksed Paks Margareeta, kus saab tutvuda Eestist pärit meremeeste ja laevaehituse lugudega keskajast tänapäevani välja. Staareksponaadiks on kindlasti koge – keskaegne laevavrakk, mis teadlaste sõnul on unikaalne kogu Euroopas.

Gripivaktsiin on kohal. Millal on õige aeg vaktsineerida?

Sageli saavad just kiire elutempo ja ajapuudus takistuseks, miks paljud inimesed ennast gripi vastu ei vaktsineeri ning viiruse saabudes massiliselt haigestuvad.

Maalehe toimetus valis aasta kaasautorid

Maaleht sai 1. oktoobril 32 aastat vanaks. Sel puhul tunnustab toimetus oma tänavu kõige rohkem silma paistnud kaasautoreid. Laureaatideks valiti Laurits Leedjärv, Jürgen Rooste ja Heiki Raudla.

Pikemalt loe Maalehe veebist.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.