Läänemaa meistriks 7.-9. klasside jalgpallis tuli Haapsalu põhikool

Eile selgitati Haapsalu kunstmuruväljakul 7.-9. klasside paremusjärjestus koolijalgpallis. Osalema oli tulnud seitse võistkonda kuuest koolist.

Esindatud oli Haapsalu põhikool kahe võistkonnaga, Taebla kool, Noarootsi gümnaasium, Oru kool, Martna kool ja Palivere kool. Võistlust läbi viinud, igapäevaselt Läänemaa ühisgümnaasiumis ja Haapsalu linna algkoolis kehalise kasvatuse õpetajana töötav Aavo Tomingas ütles, et meie väikese maakonna kohta on see väga hea tulemus, et nii paljud koolid võistkonna välja panid.

Läänemaa meister 7.-9. klasside koolijalgpallis Haapsalu põhikooli II tiim. F: Aavo Tomingas

Kuna selles vanuses lapsed on nüüd koondatud Haapsalus kõik ühte kooli, siis eraldi linnakoolide ja maakoolide vahelist konkurentsi enam ei ole. See on põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Erkki Lassi sõnul loonud varasemast erineva olukorra. Seetõttu on teinekord mõni väiksem maakool ka tulemata jäänud, sest on oma võimalusi linnakoolidele vastu panna pidanud väikeseks. Suures koolis on laste arv suurem ja võistkonda võetakse parimaid jalgpallitreeningutel osalevad poisid.

Mängiti turniirisüsteemis, kus võistkonnad olid jagatud kahte alagruppi.

A-grupis mängisid omavahel läbi HPK I, Palivere ja Taebla. HPK I võitis Palivere 6:0 ja Taebla 5:0. Taebla jäi mängus Paliverega peale 2:1 ning oli sellega alagrupi teine.

B-grupis võitis HPK II Oru 3:0, Noarootsi 2:0 ja Martna 5:0. Noarootsi võitis Martna 4:0 ja Oru 2:0. Martna võttis napi võidu 1:0 Oru üle.

Pärast alagrupimänge oli lõppjärjestus teises grupis: HKP II, Noarootsi, Martna, Oru.

A-grupi esimese ja B-grupi teises kohtumises HPK I ja Noarootsi vahel jäi seis 6:1. A-grupi teise ja B-grupi esimeses mängus võitis Taebla 6:4 HPK teist võistkonda.

5.-6. koha mäng Palivere ja Martna vahel lõppes 2:0. 3.-4. koha mängus võitis Noarootsi mõneti üllatuslikult 4:2 HPK II võistkonda.

Finaalis läksid vastamisi HKP I ja Taebla. Selles mängus Eesti noorte meistrivõistlustel Läänemaa Jalgpalliklubi koosseisus U17 ja U16 vanuseklassis mängivatele poistele vastu ei saadud ja 6:0 andis meistritiitli Haapsalu põhikoolile.

Taebla kooli juhendanud Enn Kerge oli teise kohaga väga rahul ja tõi välja, et nemad võtsid oma maksimumi, mille järele oli võimalik tulla.

Maakonna meistriks krooniti Haapsalu põhikool, teiseks tuli Taebla gümnaasium ja kolmandaks Noarootsi gümnaasium.

Võitjavõistkonnas mängisid Tormi Mehide, Ralf Luks, Risto Trik, Hendrik Karnau, Aron Pähkel, Sander Soome, Arseni Hohlatov, Kasper Liik.

Kaks parimat kooli esindavad maakonda juba 11. oktoobril vabariiklikul finaalvõistlusel Paides.

Triin Vellemäe
jalgpallitreener

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.