Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi pidas 25. sünnipäeva

Viimased 12 aastat on Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi hooaja lõppedes kokku võtnud kogu oma jalgpallipere. Klubi on kutsunud hooaja pidulikule lõpetamisele noored jalgpallurid koos oma vanematega. Lisaks on peost osa saanud paljud klubi endised mängijad, toetajad, abimehed ja lihtsalt klubi suured sõbrad.

Reedel, 4. oktoobril toimunud pidulik hooja lõpetamine oli aga juubelihõnguline ja tähelepanuväärne. Kokku oli Lihula gümnaasiumi söögisaali tulnud 120 inimest, kes kõik ühel, või teisel moel klubiga tihedalt seotud.

F: Egle-Riin Korju

Üheskoos 2019. aasta hooaja lõpetamisega tähistati klubi 25. sünnipäeva ja Eesti noorte meistrivõistlustel mängimise 20 aastat.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi töö sai alguse 1. oktoobril Virtsu koolis. Sellel sügisel tuli tollal seal koolis kehalise kasvatuse õpetajana töötanud Jaanus Getreu treeningule 10 kohaliku kooli poissi. Veerandsaja aasta jooksul on aga klubis treeninud üle 2000 tüdruku-poisi ja Eesti noorte meistrivõistlustel on mänginud peaaegu 40 noortevõistkonda.

Lõuna-Läänemaa JK ja Pärnu JK Vaprus klubijuhid oma endiste ja praeguste jalgpallurite Virgo Valliku ja Rocco Mõttiga. F: Karl Palatu

Klubi sünd on aga tegelikult vägagi omapärane ja lausa kultuslik. Nimelt toimusid samal sügisel Nõval Läänemaa Koolispordi Liidu meistrivõistlused 6.-7. klasside jalgpallis. Finaalis mängisid Virtsu ja Nõva. Lisaks maakonna tiitlile oli mängus ka pääse samal sügisel alguse saanud Snickers CUP jalgpalliturniiri finaali Viljandisse. Käis maakonna finaali viimane mängusekund ja kohtunik oli juba lõpuvile andmiseks valmis, kui Virtsu kooli ründaja Kaido Klaamas, ise seljaga värava poole olles, kannaga kiiresti pealelöögi tegi. Kõigile ootamatult lendas pall võrku ja Virtsu kool oli võitud maakonna meistritiitli ja koha vabariigi finaalturniiril. Sellest hakkas lumepall veerema ja nüüd oleme tähistamas klubi 25. sünnipäeva.

Peol võttis nüüd veerandsada aastat hiljem tänukirja teiste seas vastu ka Kaido Klaamas. Lisaks premeeriti klubist välja kasvanud jalgpallureid, kes jõudnud mängida eri vanusegruppide noortekoondistes, mänginud Eesti meistrisarjas, rannajalgpallikoondises. Nii said klubijuhilt käepigistuse ja tänukirja Virgo Vallik, Rocco Mõtt, Priit Mäeorg. Mitu sellist jalgpallurit kohal kahjuks ei olnud.

Kõiki klubis treenivaid jalgpallureid peeti meeles kingitustega. Eraldi veel klubi U14 meeskonda, kes esindas klubi 2019 aasta Eesti noorte meistrivõistlustel.

Lisaks tunnustati toetajaid, koole, abilisi. Eraldi tänati Pärnu JK Vaprust, kuhu meie noored pärast kasvatajaklubis treenimist suurde jalgpalli siirduvad.
Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi eriauhinnad läksid kolmele aasta jalgpallurile. Nendeks olid Paul Lomp, Geron Noor ja Ken-Indrek Klimpuš. Suurima väravaküti tiitli võttis vastu Keiro Ristikivi.

Kuna Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubis harrastatakse ka kergejõustikku, autasustas klubi ka selle spordiala parimaid.

Neidudest osutus aasta kergejõustiklaseks Maria Reks, heade tulemuste eest sai auhinna ka Eliise Kolotšev. Noormeestest aga Kevin Leemets ja Keiro Ristikivi. Kõik nimetatud noored näitasid lõppenud hooajal Eesti noorte tipptasemel tulemusi.

Muidugi jagus õnnitlusi klubi aadressil, seda nii Lääneranna vallavalitsuse kui ka teiste koostööpartnertite poolt.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi on tänasel päeval väga aktiivne väikene maaklubi. Klubis treenib 70 last Lihula, Virtsu, Kõmsi, Metsküla ja Martna koolidest. Lisaks Eesti noorte meistrivõistlustele osaletakse tihedalt eri turniiridel. Klubi võistluskalender on väga tihe. Aastas osalevad klubi noored ligi 70 jalgpalli ja kergejõustikuvõistlusel.

Klubil on välja kujunenud ka enda korraldatud kindlad traditsioonilised üritused. Toimuvad klubi talvised jalgpalliturniirid, Lastekaitsepäeva jalgpalliturniir, Tere Kool noorteturniir kõige noorematele. Lisaks jalgpallilaagrid, sõpruskohtumised, kergejõustikuvõistlused, hooaja lõpupidu.

Lõuna-Läänemaa Jalgpallklubi tänab kõik lapsi, lapsevanemaid ja abilisi suure toetuse eest.

Jaanus Getreu
Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi tegevjuht-treener

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.