Uuemõisas suitses tööstushoone ventilatsioon, päästjad tulekollet ei leidnud

17. oktoobril kell 16.44 teatati häirekeskusele tulekahjust Uuemõisa alevikus. Tallinna maanteel asunud tööstushoone ventilatsioonist tuli suitsu ning inimesed evakueeriti hoonest. Päästjad avasid ventilatsioonitorusid tulekolde leidmiseks, kuid tulekahju allikat ei avastatud. Suits sumbus iseenesest, hoone omanikud jäid olukorda valvama.

HIIUMAA

18. oktoobril kell 02.12 said päästjad väljakutse Kärdla linna Tormi tänavale, kus kortermaja teise korruse korteris oli puhkenud tulekahju. Põlema olid süttinud köögi pliidile asetatud plastiknõud, mis tekitasid põledes suure kuumuse ning plastmassi põlemise vingu. Õnnetuse hetkel kodus olnud ema koos kahe lapsega said korterist ise välja ning pöördusid abi saamiseks alumise korruse naabrite poole. Naaber reageeris kiiresti ning kustutas suurema põlengu autodes olnud tulekustutitega ning suutis sellega suurema õnnetuse ära hoida.

Päästeamet tunnustab inimest, kes suutis kiirelt ja teadlikult tegutseda kuni professionaalse abi saabumiseni. Päästjad evakueerisid teised elanikud päästekapuutsi kasutades suitsusest hoonest. Kiirabi viis ema koos kahe lapsega haiglasse kontrolli, teised elanikud kiirabi ei vajanud. Korter sai väga tugevaid kuuma- ja tahmakahjustusi ning pere veel korterisse tagasi minna ei saa. Korteris oli olemas suitsuandur, kuid õnnetuse hetkel ei olnud see patarei tühjaks saamise tõttu töökorras.

Päästeamet tuletab meelde, et suitsuandur on igas kodus kohustuslik ja vajalik, et anda märku õnnetustest väga varajases staadiumis. Lisaks paneb Päästeamet inimestele südamele, et pliidile ei tohi jätta esemeid, samuti ei tohiks olla pliidi kõrval kergestisüttivatest materjalidest esemeid. Plastist esemed, näiteks poti sangad, hakkavad sulama ning eritavad mürgist gaasi. Seetõttu võib ruumides magav inimene sisse hingatavast mürgisest suitsust tõsiseid tervisekahjustusi saada.

PÄRNUMAA

17. oktoobril kell 10.14 said päästjad väljakutse Lääneranna valda Liustemäe külla. Metsküla sildi juures oli teele kukkunud mitmeharuline saarepuu, mis takistas liiklust ühel sõidusuunal. Päästjad likvideerisid takistuse teelt.

17. oktoobril kell 19.08 teatas mööduja häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Peerni külas. Päästjate saabumise ajaks põles kahekordne suur talumaja lahtise leegiga ning see hävis tules peaaegu täielikult. Päästjatel õnnestus kaitsta kõrvalhooned süttimis eest. Majas inimesi ei viibinud ning tulekahju tekkepõhjust hetkel teada ei ole. Tulekahjule reageerisid Pärnu, Tõstamaa, Lihula ja Pärnu-Jaagupi kutselised ning Vatla vabatahtlikud päästjad. Tulekahju likvideeriti kell 22.59.

18. oktoobril kell 5.30 teatati häirekeskusele tulekahjust Paikuse alevis Tamme tänaval. Teataja sõnul oli maja katlaruum ja esimene korrus suitsu täis. Päästjad alustasid suitsusukeldusega ning tuvastasid katla kõrvalruumis põleva boileri. Päästjad avasid ehituse konstruktsioone ning likvideerisid põlengu. Maja vajas lisaks ventileerimist. Tulekahju likvideeriti kell 05.47.

RAPLAMAA

17. oktoobril kell 11.07 käisid päästjad eemaldamas puud teelt Märjamaa vallas Vana-Nurtu külas. Puu oli sulgenud terve sõidutee ning oli ohuks seal liiklejatele. Päästjad vabastasid sõidutee.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.