Ugala teater “Mäng on alanud”

Kaart pole saadaval

Kuupäev/kellaaeg
Date(s) - 28/01
19:00

Sündmuspaik
Haapsalu kultuurikeskus

Categories


28. jaanuaril kell 19

Piletid eelmüügis Piletimaailmas
Pilet 16 €, sooduspiletid 8 – 13 €

Soodustused kehtivad:

  • puudega isiku saatja – 50%
  • puudega isik – 50%
  • (üli)õpilane
  • pensionär
  • õpetaja

Tõlkijad Tanel ja Pirjo Jonas
Lavastaja Tanel Jonas
Kunstnik Kristina Lõuk
Muusikaline kujundus Peeter Konovalov

Osades Aarne Soro, Luule Komissarov, Triinu Meriste, Tanel Ingi, Martin Mill, Adeele Sepp või Marika Palm, Kata-Riina Luide või Jaana Kena,  ja Vilma Luik

Olgem ausad – kui peaosalist etenduse ajal publiku hulgast tulistatakse, on see pehmelt öeldes ebatavaline. Veelgi ebatavalisem on, kui see näitleja arvab, et tema ongi Sherlock Holmes, ja otsustab kuriteo ise lahendada. Ta kutsub võimalikud kahtlusalused pühadeks enda maahäärberisse ning justkui tellimise peale saabub kohe ka lumetorm, mis kogu kireva seltskonna tsivilisatsioonist ära lõikab. Nagu arvata võib, pole siis esimene laipki enam kaugel.

Roger Moore, John Cleese, Vassili Livanov, Robert Downey Jr., Benedict Cumberbatch – kõik nad on kehastanud Sherlock Holmesi. Nüüd on käes Aarne Soro kord.

Ken Ludwigi verine krimikomöödia “Mäng on alanud” põhineb ameerika esinäitleja William Gillette’i kireval elukäigul. Gillette kirjutas koostöös Arthur Conan Doyle’iga näidendi “Sherlock Holmes” ning mängis selles nimiosalist rohkem kui kolmkümmend aastat, andes ühtekokku 1300 etendust.

Ken Ludwig on rahvusvaheliselt tunnustatud näitekirjanik, keda on korduvalt pärjatud Briti hinnatuima teatripreemia Laurence Olivier’ auhinnaga. Tema näidend “Mäng on alanud” võitis 2012. aastal Edgar Allan Poe nimelise parima kriminäidendi preemia.

“Mäng on alanud” on hoogne, ootamatute pöörete ja värvikate karakteritega kriminaalne komöödia. Eriti teravad elamused on garanteeritud teatrikriitikutele.

NB! Lavastuses esineb püssipauke.

Esietendus UBBs 15. aprillil 2016

Etendus kestab 2 t 20 min.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.